RG1608N-2262-W-T5
Mfr.Part #
RG1608N-2262-W-T5
Description
RES SMD 22.6K OHM 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.05%
Factory Lead Time :
18 Weeks
Voltage - Rated DC :
75V
Pbfree Code :
yes
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
100V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1667W
Composition :
Thin Film
ECCN Code :
EAR99
Height :
508μm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION
JESD-609 Code :
e3
2
Surface Mount :
yes
Resistance :
22.6kOhm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Series :
RG
Weight :
2.012816mg
Construction :
RECTANGULAR
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Mounting Feature :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
100mW
Lead Free :
Lead Free
Max Power Dissipation :
100mW
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RG1608N-2262-W-T5
Susumu RG1608N-2262-W-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 22.6kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C