RG1608N-224-C-T5
Mfr.Part #
RG1608N-224-C-T5
Description
RES SMD 220KOHM 0.25% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.25%
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Voltage - Rated DC :
75V
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Max Power Dissipation :
100mW
Height :
508μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
100V
Resistance :
220kOhm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Datasheets
RG1608N-224-C-T5
Susumu RG1608N-224-C-T5
RG Series, Thin Film, 220kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C