RG1608N-222-P-T1
Mfr.Part #
RG1608N-222-P-T1
Description
RES SMD 2.2KOHM 0.02% 1/10W 0603
Height :
400μm
Voltage - Rated DC :
75V
Resistance :
2.2kOhm
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±0.02%
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
RG1608N-222-P-T1
Susumu RG1608N-222-P-T1
RG Series, Thin Film, 2.2kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.02%, -55°C~155°C