RG1608N-1781-W-T5
Mfr.Part #
RG1608N-1781-W-T5
Description
RES SMD 1.78K OHM 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
787.4μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
1.78kOhms
Voltage - Rated :
100V
Max Operating Temperature :
155°C
Height :
508μm
Length :
1.6002mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.05%
2
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Max Power Dissipation :
100mW
Power Rating :
100mW
Factory Lead Time :
18 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
75V
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Weight :
2.012816mg
Datasheets
RG1608N-1781-W-T5
Susumu RG1608N-1781-W-T5
RG Series, Thin Film, 1.78kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C