RG1608N-1693-C-T5
Mfr.Part #
RG1608N-1693-C-T5
Description
RES SMD 169KOHM 0.25% 1/10W 0603
Voltage - Rated DC :
75V
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
169kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
100mW
Published :
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Voltage - Rated :
75V
Power Rating :
62.5mW
Case Code (Metric) :
Height :
508μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RG1608N-1693-C-T5
Susumu RG1608N-1693-C-T5
RG Series, Thin Film, 169kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C