RG1608N-1582-W-T1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RG1608N-1582-W-T1
Manufacturer
Susumu
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 15.8K OHM 1/10W 0603
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Factory Lead Time :
11 Weeks
Case Code (Metric) :
Packing Method :
TR
JESD-609 Code :
e3
Series :
RG
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Voltage - Rated :
75V
Max Power Dissipation :
100mW
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Number of Terminations :
2
Resistance :
15.8kOhm
Tolerance :
±0.05%
Mounting Feature :
Surface Mount
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Surface Mount :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Case Code (Imperial) :
Lead Free :
Lead Free
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
75V
Ratings :
AEC-Q200
Construction :
Chip
Power Rating :
62.5mW
Height :
508μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Termination :
SMD/SMT
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Composition :
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
Published :
Datasheets
RG1608N-1582-W-T1
Susumu RG1608N-1582-W-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 15.8kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C