RG1608N-134-B-T1
Mfr.Part #
RG1608N-134-B-T1
Description
RES SMD 130K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Packing Method :
TR
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Voltage - Rated DC :
75V
Height :
400μm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Termination :
SMD/SMT
Reach Compliance Code :
Unknown
Resistance :
130kOhm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
62.5mW
Mounting Feature :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Ratings :
AEC-Q200
Surface Mount :
yes
Voltage - Rated :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
1 (Unlimited)
Construction :
Chip
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RG1608N-134-B-T1
Susumu RG1608N-134-B-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 130kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C