RG1608N-1213-C-T5
Mfr.Part #
RG1608N-1213-C-T5
Description
RES SMD 121KOHM 0.25% 1/10W 0603
Resistance :
121kOhm
Voltage - Rated DC :
75V
Voltage - Rated :
75V
Height :
508μm
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
100mW
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
62.5mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Published :
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Datasheets
RG1608N-1213-C-T5
Susumu RG1608N-1213-C-T5
RG Series, Thin Film, 121kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C