RG1608N-1131-P-T1
Mfr.Part #
RG1608N-1131-P-T1
Description
RES SMD 1.13K OHM 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Factory Lead Time :
18 Weeks
Max Power Dissipation :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.02%
Voltage - Rated :
75V
Resistance :
1.13kOhm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Height :
508μm
Voltage - Rated DC :
75V
Power Rating :
62.5mW
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Case Code (Metric) :
Datasheets
RG1608N-1131-P-T1
Susumu RG1608N-1131-P-T1
RG Series, Thin Film, 1.13kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.02%, -55°C~155°C