RG1005V-9530-W-T5
Mfr.Part #
RG1005V-9530-W-T5
Description
RES SMD 953 OHM 0.05% 1/16W 0402
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Voltage - Rated :
75V
Construction :
RECTANGULAR
Tolerance :
±0.05%
Height :
350μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
25V
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Weight :
652.039032μg
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
953Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Surface Mount :
yes
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Mounting Feature :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power Rating :
63mW
Datasheets
RG1005V-9530-W-T5
Susumu RG1005V-9530-W-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 953Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C