RG1005V-751-W-T5
Mfr.Part #
RG1005V-751-W-T5
Description
RES SMD 750 OHM 0.05% 1/16W 0402
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Weight :
652.039032μg
Height :
406.4μm
Published :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
75V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
750Ohm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
RG
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Max Power Dissipation :
63mW
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Construction :
RECTANGULAR
Tolerance :
±0.05%
ECCN Code :
EAR99
ROHS3 Compliant
Surface Mount :
yes
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Case Code (Metric) :
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION
Voltage - Rated DC :
25V
Datasheets
RG1005V-751-W-T5
Susumu RG1005V-751-W-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 750Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C