RG1005V-7320-W-T1
Mfr.Part #
RG1005V-7320-W-T1
Description
RES SMD 732 OHM 0.05% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.05%
Voltage - Rated DC :
25V
Height :
406.4μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
25V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Max Power Dissipation :
63mW
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
732Ohm
Power Rating :
30mW
Number of Terminations :
2
Datasheets
RG1005V-7320-W-T1
Susumu RG1005V-7320-W-T1
RG Series, Thin Film, 732Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C