RG1005V-7320-D-T10
Mfr.Part #
RG1005V-7320-D-T10
Description
RES SMD 732 OHM 0.5% 1/16W 0402
ROHS3 Compliant
Surface Mount :
yes
Voltage - Rated DC :
25V
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Power Rating :
30mW
Resistance :
732Ohm
JESD-609 Code :
e3
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ECCN Code :
EAR99
Published :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.5%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Height :
350μm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Case Code (Metric) :
Construction :
RECTANGULAR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Susumu RG1005V-7320-D-T10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 732Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C