RG1005V-7320-B-T5
Mfr.Part #
RG1005V-7320-B-T5
Description
RES SMD 732 OHM 0.1% 1/16W 0402
Lead Free
Max Power Dissipation :
63mW
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
JESD-609 Code :
e3
SMD/SMT
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Voltage - Rated :
75V
Tolerance :
±0.1%
ECCN Code :
EAR99
Surface Mount :
yes
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated DC :
25V
Resistance :
732Ohm
Case Code (Metric) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Height :
406.4μm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Weight :
652.039032μg
Thin Film
Construction :
RECTANGULAR
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Published :
Mounting Feature :
Surface Mount
Datasheets
RG1005V-7320-B-T5
Susumu RG1005V-7320-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 732Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C