RG1005V-6810-D-T10
Mfr.Part #
RG1005V-6810-D-T10
Description
RES SMD 681 OHM 0.5% 1/16W 0402
Voltage - Rated DC :
25V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
RECTANGULAR
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Thin Film
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Case Code (Imperial) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Lead Free :
Lead Free
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
681Ohm
RG
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
25V
Case Code (Metric) :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
30mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Surface Mount :
yes
Susumu RG1005V-6810-D-T10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 681Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C