RG1005V-6810-B-T5
Mfr.Part #
RG1005V-6810-B-T5
Description
RES SMD 681 OHM 0.1% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Mounting Feature :
Surface Mount
Power Rating :
30mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated DC :
25V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Max Power Dissipation :
63mW
Voltage - Rated :
25V
Factory Lead Time :
19 Weeks
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Published :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
681Ohm
Construction :
RECTANGULAR
Thin Film
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
406.4μm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Surface Mount :
yes
Case Code (Metric) :
Datasheets
RG1005V-6810-B-T5
Susumu RG1005V-6810-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 681Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C