RG1005V-4320-W-T5
Mfr.Part #
RG1005V-4320-W-T5
Description
RES SMD 432 OHM 0.05% 1/16W 0402
Resistance :
432Ohm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
30mW
Thin Film
Construction :
RECTANGULAR
Published :
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
25V
Max Power Dissipation :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±0.05%
Surface Mount :
yes
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm