RG1005V-3740-W-T1
Mfr.Part #
RG1005V-3740-W-T1
Description
RES SMD 374 OHM 0.05% 1/16W 0402
Resistance :
374Ohm
Power Rating :
30mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±0.05%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Max Power Dissipation :
63mW
Height :
406.4μm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated DC :
25V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RG1005V-3740-W-T1
Susumu RG1005V-3740-W-T1
RG Series, Thin Film, 374Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C