RG1005V-241-W-T1
Mfr.Part #
RG1005V-241-W-T1
Description
RES SMD 240 OHM 0.05% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.05%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Power Rating :
63mW
0402 (1005 Metric)
Weight :
652.039032μg
Voltage - Rated :
75V
Max Power Dissipation :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Factory Lead Time :
19 Weeks
Resistance :
240Ohm
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
RG1005V-241-W-T1
Susumu RG1005V-241-W-T1
RG Series, Thin Film, 240Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C