RG1005V-2260-P-T1
Mfr.Part #
RG1005V-2260-P-T1
Description
RES SMD 226 OHM 0.02% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Voltage - Rated :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Voltage - Rated DC :
25V
Height :
350μm
ROHS3 Compliant
Weight :
652.039032μg
Tolerance :
±0.02%
Resistance :
226Ohm