RG1005V-2151-D-T10
Mfr.Part #
RG1005V-2151-D-T10
Description
RES SMD 2.15KOHM 0.5% 1/16W 0402
Thin Film
Mounting Feature :
Surface Mount
Power Rating :
30mW
Construction :
RECTANGULAR
Lead Free
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
25V
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
25V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Surface Mount :
yes
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
2.15kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Ratings :
AEC-Q200
Susumu RG1005V-2151-D-T10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 2.15kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C