RG1005V-1961-P-T1
Mfr.Part #
RG1005V-1961-P-T1
Description
RES SMD 1.96K OHM 1/16W 0402
Height :
406.4μm
Voltage - Rated DC :
25V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
25V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Tolerance :
±0.02%
Construction :
Chip
Power Rating :
30mW
Max Power Dissipation :
63mW
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Packing Method :
TR
Resistance :
1.96kOhm
Datasheets
RG1005V-1961-P-T1
Susumu RG1005V-1961-P-T1
FIXED RESISTOR RG Series, Thin Film, 1.96kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.02%, -55°C~155°C