RG1005V-132-P-T1
Mfr.Part #
RG1005V-132-P-T1
Description
RES SMD 1.3KOHM 0.02% 1/16W 0402
Power Rating :
30mW
Packing Method :
TR
Height :
406.4μm
Resistance :
1.3kOhm
Case Code (Imperial) :
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Composition :
Thin Film
Max Power Dissipation :
63mW
Tolerance :
±0.02%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Construction :
Chip
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
25V
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RG1005V-132-P-T1
Susumu RG1005V-132-P-T1
FIXED RESISTOR RG Series, Thin Film, 1.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.02%, -55°C~155°C