RG1005V-1181-D-T10
Mfr.Part #
RG1005V-1181-D-T10
Description
RES SMD 1.18KOHM 0.5% 1/16W 0402
Voltage - Rated DC :
25V
Voltage - Rated :
75V
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Composition :
Thin Film
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Factory Lead Time :
19 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Surface Mount :
yes
Weight :
652.039032μg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
350μm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
1.18kOhm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Susumu RG1005V-1181-D-T10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 1.18kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C