RG1005V-102-W-T5
Mfr.Part #
RG1005V-102-W-T5
Description
RES SMD 1K OHM 0.05% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
75V
WRAPAROUND
Weight :
652.039032μg
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
19 Weeks
Resistance :
1kOhm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Voltage - Rated DC :
25V
Max Power Dissipation :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.05%
Datasheets
RG1005V-102-W-T5
Susumu RG1005V-102-W-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 1kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C