RG1005V-102-W-T1
Mfr.Part #
RG1005V-102-W-T1
Description
RES SMD 1K OHM 0.05% 1/16W 0402
Factory Lead Time :
19 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Reach Compliance Code :
Unknown
Case Code (Imperial) :
Max Power Dissipation :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
30mW
Voltage - Rated :
25V
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Tolerance :
±0.05%
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Voltage - Rated DC :
25V
Height :
406.4μm
Resistance :
1kOhm
Datasheets
RG1005V-102-W-T1
Susumu RG1005V-102-W-T1
RG Series, Thin Film, 1kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C