RG1005R-27R4-D-T10
Mfr.Part #
RG1005R-27R4-D-T10
Description
RES SMD 27.4 OHM 0.5% 1/16W 0402
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Factory Lead Time :
17 Weeks
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
27.4Ohm
Max Power Dissipation :
63mW
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated :
75V
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Weight :
652.039032μg
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C