RG1005R-26R7-D-T10
Mfr.Part #
RG1005R-26R7-D-T10
Description
RES SMD 26.7 OHM 0.5% 1/16W 0402
Matte Tin (Sn)
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Published :
Max Power Dissipation :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Voltage - Rated DC :
25V
Tolerance :
±0.5%
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
26.7Ohm
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
30mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Series :
RG
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Factory Lead Time :
17 Weeks
Thin Film
Susumu RG1005R-26R7-D-T10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 26.7Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C