RG1005R-160-D-T10
Mfr.Part #
RG1005R-160-D-T10
Description
RES SMD 16 OHM 0.5% 1/16W 0402
Voltage - Rated :
75V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated DC :
25V
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Pbfree Code :
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
16Ohm
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
SMD/SMT
Weight :
652.039032μg
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Factory Lead Time :
17 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Max Power Dissipation :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Published :
Datasheets
RG1005R-160-D-T10
Susumu RG1005R-160-D-T10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 16Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C