RG1005R-11R3-D-T10
Mfr.Part #
RG1005R-11R3-D-T10
Description
RES SMD 11.3 OHM 0.5% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Resistance :
11.3Ohm
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
17 Weeks
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
AEC-Q200
Max Power Dissipation :
63mW
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated DC :
25V
Voltage - Rated :
25V
Mounting Feature :
Surface Mount
Surface Mount :
yes
Power Rating :
30mW
Height :
406.4μm
Tolerance :
±0.5%
Construction :
RECTANGULAR
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Susumu RG1005R-11R3-D-T10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 11.3Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C