RG1005P-9530-B-T5
Mfr.Part #
RG1005P-9530-B-T5
Description
RES SMD 953 OHM 0.1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistance :
953Ohm
Height :
350μm
Construction :
RECTANGULAR
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated DC :
25V
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
30mW
Surface Mount :
yes
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Pbfree Code :
yes
Composition :
Thin Film
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Datasheets
RG1005P-9530-B-T5
Susumu RG1005P-9530-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 953Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C