RG1005P-910-W-T1
Mfr.Part #
RG1005P-910-W-T1
Description
RES SMD 91 OHM 0.05% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated :
25V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.05%
Height :
350μm
Resistance :
91Ohm
Published :
Voltage - Rated DC :
25V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
30mW
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
RG1005P-910-W-T1
Susumu RG1005P-910-W-T1
RG Series, Thin Film, 91Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C