RG1005P-8250-B-T5
Mfr.Part #
RG1005P-8250-B-T5
Description
RES SMD 825 OHM 0.1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR
Mounting Feature :
Surface Mount
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Case Code (Metric) :
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Voltage - Rated :
75V
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Weight :
652.039032μg
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Factory Lead Time :
18 Weeks
Resistance :
825Ohm
Case Code (Imperial) :
Pbfree Code :
yes
Surface Mount :
yes
Voltage - Rated DC :
25V
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
63mW
Height :
350μm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Series :
RG
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
1 (Unlimited)
Datasheets
RG1005P-8250-B-T5
Susumu RG1005P-8250-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 825Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C