RG1005P-7322-B-T5
Mfr.Part #
RG1005P-7322-B-T5
Description
RES SMD 73.2KOHM 0.1% 1/16W 0402
Voltage - Rated DC :
25V
Termination :
SMD/SMT
Pbfree Code :
yes
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Mounting Feature :
Surface Mount
Surface Mount :
yes
Construction :
RECTANGULAR
Factory Lead Time :
18 Weeks
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Resistance :
73.2kOhm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power Rating :
30mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
25V
JESD-609 Code :
e3
Max Power Dissipation :
63mW
2
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Height :
406.4μm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Datasheets
RG1005P-7322-B-T5
Susumu RG1005P-7322-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 73.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C