RG1005P-7150-D-T10
Mfr.Part #
RG1005P-7150-D-T10
Description
RES SMD 715 OHM 0.5% 1/16W 0402
Lead Free
Max Power Dissipation :
63mW
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Case Code (Metric) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
17 Weeks
Length :
990.6μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
715Ohms
Height :
406.4μm
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tape and Reel (TR)
Width :
508μm
Max Operating Temperature :
155°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Voltage - Rated DC :
25V
Supplier Device Package :
Power Rating :
30mW
Published :
Susumu RG1005P-7150-D-T10
RG Series, Thin Film, 715Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C