RG1005P-6982-D-T10
Mfr.Part #
RG1005P-6982-D-T10
Description
RES SMD 69.8KOHM 0.5% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Composition :
Thin Film
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
69.8kOhm
Height :
350μm
Voltage - Rated :
75V
Voltage - Rated DC :
25V
2
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
yes
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Tolerance :
±0.5%
Weight :
652.039032μg
Power Rating :
63mW
ECCN Code :
EAR99
Susumu RG1005P-6982-D-T10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 69.8kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C