RG1005P-6981-C-T10
Mfr.Part #
RG1005P-6981-C-T10
Description
RES SMD 6.98K OHM 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Tolerance :
±0.25%
Height :
406.4μm
Power Rating :
30mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RG
Max Power Dissipation :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated DC :
25V
Voltage - Rated :
25V
Resistance :
6.98kOhm
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
2
Susumu RG1005P-6981-C-T10
RG Series, Thin Film, 6.98kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C