RG1005P-6812-D-T10
Mfr.Part #
RG1005P-6812-D-T10
Description
RES SMD 68.1KOHM 0.5% 1/16W 0402
2
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
Pbfree Code :
yes
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Mounting Feature :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
SMD/SMT
JESD-609 Code :
e3
Height :
350μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR
Voltage - Rated :
75V
Weight :
652.039032μg
Power Rating :
63mW
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Case Code (Metric) :
Surface Mount :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated DC :
25V
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Resistance :
68.1kOhm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Susumu RG1005P-6812-D-T10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 68.1kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C