RG1005P-681-D-T10
Mfr.Part #
RG1005P-681-D-T10
Description
RES SMD 680 OHM 0.5% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
680Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height :
406.4μm
Voltage - Rated DC :
25V
Max Power Dissipation :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
75V
ANTI-SULFUR, PRECISION
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
63mW
RG
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Published :
Weight :
652.039032μg
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RG1005P-681-D-T10
Susumu RG1005P-681-D-T10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 680Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C