RG1005P-6491-C-T10
Mfr.Part #
RG1005P-6491-C-T10
Description
RES SMD 6.49K OHM 1/16W 0402
Voltage - Rated DC :
25V
2
Height :
406.4μm
Power Rating :
30mW
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
6.49kOhm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Max Power Dissipation :
63mW
Case Code (Metric) :
Susumu RG1005P-6491-C-T10
RG Series, Thin Film, 6.49kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C