RG1005P-5360-B-T5
Mfr.Part #
RG1005P-5360-B-T5
Description
RES SMD 536 OHM 0.1% 1/16W 0402
Voltage - Rated DC :
25V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Weight :
652.039032μg
Factory Lead Time :
18 Weeks
Resistance :
536Ohm
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Tolerance :
±0.1%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Height :
350μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
75V
Datasheets
RG1005P-5360-B-T5
Susumu RG1005P-5360-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 536Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C