RG1005P-513-W-T1
Mfr.Part #
RG1005P-513-W-T1
Description
RES SMD 51K OHM 0.05% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±0.05%
Height :
350μm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
51kOhm
Voltage - Rated DC :
25V
Power Rating :
30mW
Datasheets
RG1005P-513-W-T1
Susumu RG1005P-513-W-T1
RG Series, Thin Film, 51kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C