RG1005P-471-P-T1
Mfr.Part #
RG1005P-471-P-T1
Description
RES SMD 470 OHM 0.02% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
470Ohm
Construction :
Chip
Tolerance :
±0.02%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
63mW
0402 (1005 Metric)
Packing Method :
TR
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
350μm
JESD-609 Code :
e3
Weight :
652.039032μg
Voltage - Rated :
75V
Voltage - Rated DC :
25V
Lead Free
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
ECCN Code :
EAR99
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Case Code (Imperial) :
Pbfree Code :
yes
Thin Film
Datasheets
RG1005P-471-P-T1
Susumu RG1005P-471-P-T1
FIXED RESISTOR RG Series, Thin Film, 470Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.02%, -55°C~155°C