RG1005P-3011-B-T5
Mfr.Part #
RG1005P-3011-B-T5
Description
RES SMD 3.01KOHM 0.1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
yes
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
3.01kOhm
Voltage - Rated :
75V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
Height :
406.4μm
Thin Film
ECCN Code :
EAR99
Published :
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Factory Lead Time :
18 Weeks
Pbfree Code :
yes
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
25V
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
63mW