RG1005P-2670-D-T10
Mfr.Part #
RG1005P-2670-D-T10
Description
RES SMD 267 OHM 0.5% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Ratings :
AEC-Q200
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Voltage - Rated DC :
25V
Number of Terminations :
2
Surface Mount :
yes
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
17 Weeks
Published :
Resistance :
267Ohm
Power Rating :
30mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Construction :
RECTANGULAR
Tolerance :
±0.5%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
0402 (1005 Metric)
Susumu RG1005P-2670-D-T10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 267Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C