RG1005P-2212-D-T10
Mfr.Part #
RG1005P-2212-D-T10
Description
RES SMD 22.1KOHM 0.5% 1/16W 0402
Construction :
RECTANGULAR
Factory Lead Time :
17 Weeks
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±0.5%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Surface Mount :
yes
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Max Power Dissipation :
63mW
Power Rating :
30mW
1 (Unlimited)
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Voltage - Rated DC :
25V
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Published :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Mounting Feature :
Surface Mount
Height :
406.4μm
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
25V
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
22.1kOhm
Susumu RG1005P-2212-D-T10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 22.1kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C