RG1005P-181-B-T5
Mfr.Part #
RG1005P-181-B-T5
Description
RES SMD 180 OHM 0.1% 1/16W 0402
406.4μm
Surface Mount :
yes
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Voltage - Rated :
25V
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
180Ohm
Power Rating :
63mW
ECCN Code :
EAR99
2
Factory Lead Time :
18 Weeks
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Feature :
Surface Mount
Max Power Dissipation :
63mW
AEC-Q200
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Termination :
SMD/SMT
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
REACH SVHC :
Unknown
Construction :
RECTANGULAR
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated DC :
25V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RG1005P-181-B-T5
Susumu RG1005P-181-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 180Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C