RG1005P-1130-C-T10
Mfr.Part #
RG1005P-1130-C-T10
Description
RES SMD 113 OHM 0.25% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±0.25%
Max Power Dissipation :
63mW
Power Rating :
30mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
25V
Resistance :
113Ohm
0402 (1005 Metric)
Susumu RG1005P-1130-C-T10
RG Series, Thin Film, 113Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C