RG1005P-1021-D-T10
Mfr.Part #
RG1005P-1021-D-T10
Description
RES SMD 1.02KOHM 0.5% 1/16W 0402
RG
Construction :
RECTANGULAR
Pbfree Code :
yes
Max Power Dissipation :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
17 Weeks
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount :
yes
Power Rating :
30mW
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Resistance :
1.02kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
25V
Height :
406.4μm
Mounting Feature :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
Voltage - Rated :
25V
AEC-Q200
Susumu RG1005P-1021-D-T10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 1.02kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C