RG1005N-9531-D-T10
Mfr.Part #
RG1005N-9531-D-T10
Description
RES SMD 9.53KOHM 0.5% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Factory Lead Time :
18 Weeks
AEC-Q200
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Case Code (Metric) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Resistance :
9.53kOhm
Tolerance :
±0.5%
Voltage - Rated :
25V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ECCN Code :
EAR99
Series :
RG
Max Power Dissipation :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Lead Free
Construction :
RECTANGULAR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Voltage - Rated DC :
25V
Height :
406.4μm
Power Rating :
30mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Surface Mount :
yes
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Published :
Susumu RG1005N-9531-D-T10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 9.53kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C